Šogad, Grāmatu kluba ietvaros, FranklinCovey Latvia treneri mūs ir priecējuši ar prezentācijām par astoņām saturiski bagātīgām un vērtīgām grāmatām, apskatot jautājumus gan par individuāliem izaicinājumiem, gan komandas sasniegumiem, gan par paaudžu nesaskaņām, gan vadītāju ideoloģiju.

Ja esi palaidis garām kādu no ierakstiem, esam sagatavojuši apkopojumu par visām Grāmatu kluba prezentācijām šogad.

Iepazīstinām ar apskatu “Grāmatu klubs 2020”!

 

Bezgalīgā spēle. Mārtiņš Martinsons

Grāmatas autors Saimons Sineks piedāvā palūkoties uz diviem domāšanas veidiem: galīgu un bezgalīgu. Apskatīt to, kā mēs šos domāšanas veidus izmantojam, lai gūtu panākumus ikdienā un biznesā. Vadītāji, kuri domā bezgalīgi, veido spēcīgākas, inovatīvākas un iedvesmojošākas organizācijas.

Par to, kā veidot un attīstīt šādu domāšanu, stiprinot savas organizācijas, stāsta FranklinCovey Latvia vadītājs un treneris Mārtiņš Martinsons.

Skaties ierakstu: šeit

Katrs ir pelnījis nobriedušu vadītāju. Anita Kalniņa

FranklinCovey radījusi praktisku grāmatu jaunajiem vadītājiem. Grāmatā izklāstītas 6 rīcības, kas palīdz gūt panākumus jaunajā lomā, sniedzot vadītājiem svaigu skatījumu uz viņu lomu, praktiskus padomus un tehnikas, kuras palīdz gūt panākumus savā darbā. Tās papildinātas ar divu vadītāju un ilggadēju treneru pieredzes stāstiem, kas iedrošina un parāda, kā atpazīt kļūdas un vērst tās par labu.

Par to, ka katrs ir pelnījis nobrieduši vadītāju, stāsta FranklinCovey trenere un hands-on HR Anita Kalniņa.

Skaties ierakstu: šeit

Šimpanzes paradokss: prāta pārvaldība. Mārtiņš Martinsons

Šimpanzes paradokss ārkārtīgi spēcīgs prāta pārvaldības modelis, kas krīzes situācijā var palīdzēt tev kļūt par laimīgāku, pārliecinātāku, veselīgāku un veiksmīgāku cilvēku. Grāmatas autors profesors Stīvs Pīterss skaidro, kāda cīņa notiek tavā prātā un tad parāda, kā izmantot šīs zināšanas ikvienā savas dzīves jomā, lai atpazītu sava prāta funkcijas, izprastu, kā tu pārvaldi emocijas un domas, kā arī sevi veidotu par tādu cilvēku, kāds tu vēlētos būt.

Par to, kā darbojas Tavas smadzenes stāsta FranklinCovey treneris Mārtiņš Martinsons.

Skaties ierakstu: šeit

No ķezām līdz panākumiem. Edgars Pukinsks

Grāmata atklāj 30 vadītāja ķezas jeb izaicinājumus un praktiskus, principos balstītus risinājumus, kā ķezas pārvērst par izdošanos. Smieklīgiem un patiesiem atgadījumiem piepildītā biznesa grāmata palīdz mainīt veidu, kā vadīt pašam sevi, vadīt citus un radīt gaidītos rezultātus.

Par izaicinājumiem un risinājumiem stāsta FranklinCovey produktivitātes treneris Edgars Pukinsks.

Skaties ierakstu: šeit

Reizinātāji. Edgars Pukinsks

Šī prātu izaicinošā un nozīmīgā lasāmviela ir par to, kāpēc daži vadītāji burtiski izsūc varēšanu un prāta spējas no savas komandas, kamēr citi tās izmanto, lai gūtu labākus rezultātus. Šī grāmata atklāj 5 disciplīnas, kuras gudrus vadītājus pārvērš ģeniālos darītājos. Grāmata ir vērtīga un obligāta lasāmviela sākot no jaunajiem, līdz pieredzes bagātiem vadītājiem.

Par šo grāmatu vairāk stāsta Edgars Pukinsks, FranklinCovey treneris un koučs.

Skaties ierakstu: šeit

Iekšējais diženums. Ilmārs Vamzis

Stīvens Kovejs grāmatā “Iekšējais diženums” ar sev raksturīgo tiešumu un skaidrību izklāsta 12 panākumu sviras – principu kopumus, kas palīdz dzīvot laimīgu un piepildošu dzīvi. Grāmata māca, ka lietas, ko daudzi uzskata par izcilību – nauda, vara un sociālais statuss, ir daudz mazsvarīgākas kā godīgums, mīlestība un ieguldījums. Tieši personīgais raksturs ir visu panākumu pamatā. Šajā spēcīgajā grāmatā Stīvens Kovejs parāda, ka bez personīgajām vērtībām ir grūti radīt vērtību.

Par šīs grāmatas nozīmīgumu 2020.gadā stāsta FranklinCovey treneris un 7 paradumu vēstnesis Ilmārs Vamzis.

Skaties ierakstu: šeit

Tu nevari zināt visu. Anita Kalniņa

Mūsdienu organizācijas ir pilnas ekspertu. Daudzi no viņiem ir vadītāji, un viņiem uzticas, jo viņi ir zinoši eksperti. Grūtākās pārmaiņas biznesā ir tās, kurās šim vadītājiem – ekspertiem tiek lūgts kļūt par nehomogēnas grupas vadītājiem. Eksperti sastopas ar jaunām problēmām, jo nespēj būt kompetenti, neiedziļinoties visās jomās. Autores pieredzē šis izmaiņas no vadītāja eksperta par plašāka līmeņa vadītāju pieprasa jaunu domāšanas veidu. Grāmatā Vanda Valasa prezentē koučinga modeli, ko viņa ir izveidojusi, lai risinātu šo pārmaiņu izaicinājumus. Viņa piedāvā stratēģiju jaunās lomas īstenošanai un kā iemācīties apvienot savu ekspertīzi ar jaunās lomas prasībām.

Padziļinātus un vērtīgus padomus, kā veikt nepieciešamo domāšanas maiņu, ko šīs izmaiņas pieprasa stāsta Anita Kalniņa, FranklinCovey trenere un Hands-on HR.

Skaties ierakstu: šeit

Plaisas. Edgars Pukinsks

Plecu pie pleca biznesa pasaulē šobrīd atrodas piecas paaudzes, kurām jāspēj sastrādāties un rast kopīgu valodu, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Nereti gan nākas atskārst, ka sadarboties nemaz nav tik vienkārši.
Grāmatas “Plaisas” autors Haidns Šovs ir paaudžu eksperts un biznesa jomas runasvīrs, kurš ir identificējis 12 jomas, kuras izraisa savstarpēju šķelšanos dažādu paaudžu starpā gan darbā, gan dzīvē. Tam pamatā ir atšķirīgā uztvere par dažādiem jautājumiem, kas rada sajūtu, ka otra puse mani nesaprot. Šī grāmata ir kā obligātā literatūra tiem, kuri vēlas izprast paaudžu atšķirības ar kurām saskaramies, vienlaikus mācoties, kā sarunāties citam cita valodā un sasniegt labākus rezultātus kopā.

Spilgtākās atziņas no grāmatas stāsta FranklinCovey treneris un koučs Edgars Pukinsks.

Skaties ierakstu: šeit

 

Sagatavo siltu dzērienu, iekārtojies ērtāk un ļaujies Grāmatu kluba iedvesmas plūdumam. Smelies vērtīgas atziņas, ieteikumus un rīkus no FranklinCovey Latvia treneriem, iepazīsties ar galvenajiem domu graudiem no astoņām vērtīgām grāmatām, sastādi savu “obligāti jāizlasa” grāmatu sarakstu 2021. gadam.

Tiekamies ar FranklinCovey Latvia komandu Grāmatu kluba rītos arī 2021. gadā!

 

Rakstu sagatavoja Aneta Tračuma © 2020 Visas tiesības aizsargātas.