Darbs. Mājas. Ziņas. Mūs neizbrīna tas, ka jums ir grūtības fokusēties. Labās ziņas ir tās, ka fokusēšanos var apgūt, asināt, īpaši, ja seko šiem ieteikumiem.
Kas varētu būt problēmas cēlonis?
Jā, tev ir jāēd, jāguļ un jākustas, lai spētu funkcionēt kā cilvēkam pieklājas. Mēs visi to zinām. Tikai kādēl vēl joprojām daudz aizņemtu cilvēku sevi šajās jomās apdala? Bieži vien tas notiek tāpēc, ka tu nedod sev atļauju izvirzīt savas vajadzības kā prioritāti, kas ir svarīgākas par ģimenes prasībām vai tieši padoto pieprasījumiem.
Mazas izmaiņas var radīt milzīgu efektu un palīdzēt tavam prātam koncentrēties. Pārliecinies, ka:
Tu iesāc nozīmīgu uzdevumu un kāds e-pasts iekrīt Tavā iesūtnē. Tu gandrīz pabeidzi atbildi, bet kāds no kolēģiem tev uzdod jautājumu. Tu atbildi, tad aši ieej sociālajos tīklos, lai apskatītos, kas jauns, un tad ieraugi, ka uz galda stāv atskaite, kas, jā, pareizi, ir jāpabeidz līdz piektdienai. Tad, nemaz nemanot, stunda ir pagājusi, un tu vēl joprojām atliec to svarīgo uzdevumu, kuru vēlējies līdz šim mirklim pabeigt.
Lai gan nav iespējams atbrīvoties no visiem potenciālajiem uzmanības novērsējiem un traucēkļiem, un vadītājiem vajadzētu būt pieejamiem visas dienas garumā, tu vari rīkoties, lai mazinātu tās lietas, kas tevi izsit no sliedēm, kad mēģini kaut ko izdarīt. Apsver šādas idejas:
Piezīme: Ja plāno atslēgties uz netraucētu darba posmu, informē savus kolēģus par to, ka tevi nevarēs sasniegt un kad atgriezīsies atpakaļ un atbildēsi.
Vai tu vēl joprojām varonīgi centies multitāskot? Visticamāk, ka tu neesi tik efektīvs cilvēks šajā, kā domā. Un tas mazina tavu produktivitāti. Kad vairākas lietas vienlaikus vēlas tavu uzmanību, ironiskā kārtā labākā lieta, ko var darīt, ir pārtraukt strādāt, un izlemt, kuru vienu vienīgo lietu šobrīd turpināt darīt.
Lai palīdzētu sev nokoncentrēties uz šo vienu lietu:
Tā vietā lai sevi šaustītu par to, ka nespēj koncentrēties, dod sev īsu, bet reālu laika mērķi un atalago sevi par gūto progresu.
Izvēlies reālistisku laika mērķi, vai tās būtu 5 minūtes vai 30. Uzstādi taimeri uz šo laika pariodu, un koncentrējies darba paveikšanai. Ja tu šajā laika periodā atceries, ka nepieciešams paveikt vēl ko, pieraksti to, un atgriezies pie izveļētā darba. Kad noskan signāls, ka laiks beidzies, atalgo sevi ar našķi, pastaigu vai jebko, ko vēlējies.
Tu vari uzstādīt taimeri atkal un atkal vai uzstāsdīt to uz ilgāku laika periodu. Ja tu jūti notivāciju strādāt pie darba ilgāk, dod sev šo iespēju arī bez taimera.
Kad tavs prāts ir pārpildīts no pārāk ilgas strādāšanas, savu produktivitāti vari uzlabot, ja paņem reālu pauzi.
Ājā gadījumā ir iespējama gan laba pauze, gan slikta pauze, un tas ir atkarīgs no tā, vai ļauj savam prātam atkal uzlādēties un sakoncentrēties.
Piezīme: Nav vajadzības atrast “dabisku” pieturas punktu, lai paņemtu efektīvu pārtraukumu. Dažiem cilvēkiem palīdz apstāšanās tieši sarežģīta uzdevuma vidū, lai pēc tam būtu viegli pie tā atgriezties un pabeigt.
Ja esi tas cilvēks, kas kā ping-ponga bumbiņa lēkā starp sociālajiem tīkliem, ziņām, industrijas blogiem visas dienas garumā, lai būtu zinošs par notiekošo, pastāv iespēja, ka esi pārlādēts(-a) ar informāciju, un līdz brīdim, kad vēlies ko sarežģītu izdarīt, tavas smadzenes ir nogurušas.
Apsver iespēju sevi ierobežot: Pārbaudi ziņas un sociālos tīklus vien dažas reizes dienā vai nedēļā limitētu laika daudzumu, lai nepavadītu nebeidzami daudz laika sērfojot. Vai atsakies no jaunumiem, kurus atver, izlasi virsrakstus, bet patiesībā no tiem negūsti nekādu vērtību.
Reizēm dzīve uzbrūk no visām pusēm. Tu saņem ziņu, ka saslimis ģimenes loceklis. Piecas minūtes vēlāk tu uzzini, ka projekts, ko pārraugi, nerit uz priekšu sekmīgi. Vienlaikus tevī vēl joprojām kūsā emocijas par sasppringto ziņapmaiņu ar savu priekšnieku – kāpēc viņš tev neuzticas?
Ja stress par kādu dziļāku tematu rada grūtības fokusēties, necenties ignorēt šo situāciju. Tā vietā velti pāris minūtes, lai identificētu, kas nomāc prātu. Tu vari sastādīt sarakstu ar lietām, kas nomāc tevi, un sadali tās divās daļās: kuras vari un kuras nevari kontrolēt.
Lai regulāri lasītu rakstus savu prasmju un efektivitātes uzlabošanai, piesakies jaunumu saņemšanai zemāk un iesaki šo blogu saviem kolēģiem un draugiem.
Tulkoja Undija Ancēna © 2020 Jhana Education, Inc. Visas tiesības aizsargātas.