fbpx

Ja kopš brīža, kad kļuvi par vadītāju, Tavā domāšanā nekas nav mainījies, pastāv liela iespēja, ka Tu patiesībā neveic vadītāja darbu. Komandas vadīšana ievērojami atšķiras no individuāla darba veikšanas. Piedāvājam Tev 6 soļu ceļvedi jaunajiem vadītājiem. Noskaidro, kādas 6 rīcības veic veiksmīgi jaunie vadītāji, lai sasniegtu rezultātus savā darbā. Izmaini to, kā Tu domā un iegūsti labākus rezultātus. Klikšķini uz attēla!

Research Study Jaunā vadītāja domāšana FranklinCovey

1. Liec uzsvaru uz darba paveikšanu ar citu cilvēku palīdzību (tā vietā, lai paveiktu visu saviem spēkiem)

Tev, iespējams, ir lieliskas tehniskās prasmes, un iespējams, ka tās ir galvenais iemesls, kāpēc ieguvi paaugstinājumu. Ar šīm prasmēm nepietiek, lai Tevi varētu atzīt par labu vadītāju. Lai sasniegtu rezultātus kopā ar komandu, vajadzīgs cits prasmju kopums. Kamēr daudzi uzskata, ka runāšana, tikšanās un plānošana nav īsts darbs, realitātē meklēt, strukturēt un komunicēt informāciju ir svarīgākais vadītāja uzdevums. Kad tas paveikts labi, tas palīdz tavai komandai sasniegt lielāku ietekmi, kā tu spētu gūt vienatnē.

2. Uzturi attiecības ar savu komandu kā cilvēkiem, lai palīdzētu īstenot viņu potenciālu

Tavi darbinieki, pirmkārt, ir cilvēki, nevis darbinieki. Kad dodies uz darbu, uzlūko viņus kā tādus. Iepazīsti savus komandas dalībniekus — kas viņiem ir svarīgi un kā Tu vari palīdzēt viņiem augt. Jo vairāk palīdzēsi citiem gūt panākumus, jo vairāk sasniegsi pats. Tas ir patiess abpusējs ieguvums.

3. Izvēlies un lieto vārdus uzmanīgi – Tava atgriezeniskā saite ietekmē citu uzvedību

Laba atgriezeniskā saite ir viens no vadītāja visspēcīgākajiem instrumentiem, lai ietekmētu savas komandas dalībnieku uzvedību. Tā palīdz definēt un izskaidrot gaidas, sniedz ieskatu tajā, kā viena cilvēka uzvedība ietekmē citus; sniedz skaidras norādes, ko vajadzētu darīt vairāk, ko mazāk. Ieskaties 6 soļu ceļvedī jaunajiem vadītājiem, lai uzzinātu paņēmiemus, kā veiksmīgi un rezultatīvi sniegt atgriezenisko saiti.

Vairāk padomu par veiksmīgu atgriezenisko saiti lasi šeit:

4. Vienmēr mācies — pat tad, kad tas ir neērti

Vadītāja darbs ir sarežģīts, un ir neiespējami visu izdarīt perfekti. Lai visu padarītu vēl sarežģītāku, ikkatrai situācijai ir konteksts — pieeja, kas darbojās vienā situācijā, var nedarboties citā. Bet ir kāda lieta, ko Tu vari darīt: mācīties no savām kļūdām un nākotnē rīkoties labāk.

5. Esi elastīgs un vadi savu komandu neskaidrību un pārmaiņu laikā

Tā ir tava atbildība komunicēt ar savu komandu par to, ko tu zini (vai nezini!) un tad vadīt viņus efektīvi. Ja parasti domā, ka vadītājs visu kontrolē, tad pārmaiņu, neskaidrības gadījumos šī kontroles sajūta zūd. Ieskaties 6 soļu ceļvedī jaunajiem vadītājiem, lai uzzinātu, kā rīkoties pārmaiņu gadījumā.

6. Pārvaldi savu enerģiju, lai vari strādāt bez izdegšanas

Vadīšana ir maratons, nevis sprints. Tev vajadzīgs skaidrs, mierīgs prāts un veselīgs ķermenis, kurš spēj koncentrēties, pārvaldīt emocijas un pieņemt labus lēmumus. Bet kā to panākt ikdienas darbu virpulī? Klikšķini uz attēla.

Jaunajiem vadītājiem Research Study Jaunā vadītāja domāšana FranklinCovey

Lai uzzinātu, kā palīdzēt jaunajiem vadītājiem tavā organizācijā, kā viņi var mainīt domāšanu, lai būtu sagatavoti vadītāja lomai, raksti uz office@franklincovey.lv.