fbpx

Atgriezeniskās saites sarunās Tu noteikti pieļausi kļūdas. Visi vadītāji pieļauj kļūdas. Bet neļauj tam sevi apturēt! Ja iespēja kļūdīties Tev liek justies nervozi vai raisa vēlmi izvairīties no problēmu risināšanas, pirms ej uz nākamo atgriezeniskās saites tikšanos, izlasi par dažām biežāk sastopamajām kļūdām, kuras pieļauj vadītāji. Tādā veidā Tu labāk sagatavosies un būs mazāka iespēja, ka izvēlēsies nepareizo ceļu. Biežāk sastopamās kļūdas ir:

1. Pārāk reta atgriezeniskās saites sniegšana.

Ir praktiski neiespējami sniegt atgriezenisko saiti pārāk bieži, taču lielākā daļa vadītāju to dara pārāk reti. Uzstādi mērķi – sniegt atgriezenisko saiti kādam no savas komandas dalībniekiem vismaz reizi dienā.

2. Atgriezeniskās saites sniegšana novēloti.

Ja jūties neērti sniedzot atgriezenisko saiti, izmēģini to kā lomu spēli ar saviem draugiem. Pavēro pieredzējušus cilvēkus to darām. Atgādini sev, ka Tava komanda vēlas šo atgriezenisko saiti. Uzstādi mērķi un vienkārši izdari to! Ja liekas, ka esi pārāk aizņemts, atgādini sev, kāpēc atgriezeniskā saite ir tik svarīga un uzstādi to kā augstāku prioritāti.

3. Nekonkrētība par izraisīto uzvedību un tās sekām.

Ja atgriezeniskā saite nav pieteikami konkrēta, cilvēkam būs jāmēģina uzminēt, par kuru uzvedības izpausmi tā ir. Tā vietā, lai sniegtu atgriezenisko saiti kā aprakstu, sadali to pa punktiem, lai izceltu galvenās idejas. Tā vietā, lai teiktu “tas man palīdzēja tikšanās laikā”, saki “tas man palīdzēja ietaupīt laiku, kad tikos ar klienti, jo viņa varēja atskaiti sagatavot daudz ātrāk”

4. Neklausīšanās otra cilvēka atbildēs.

Ir gandrīz neiespējami paredzēt, kā otrs cilvēks reaģēs uz atgriezenisko saiti. Uzmanīgi skaties un klausies, lai saprastu sadzirdēto un sajusto. Ja Tev ir aizdomas, ka patiesā problēma slēpjas dziļāk, mēģini to uzzināt, uzdodot atvērtus jautājumus.

5. Emociju apspiešana atgriezeniskās saites tikšanās laikā.

Kļūt emocionālam atgriezeniskās saites tikšanās laikā ir normāli. Taču emocijas var traucēt skaidrai komunikācijai. Ja tā ir noticis, atzīsti to, pārtrauc sarunu, kliedē un palaid vaļā savas emocijas un tikai tad atsāc atgriezeniskās saites sarunu. 

6. Ļaušanās aizspriedumiem sniedzot atgriezenisko saiti.

Uzmanies un “neiekrīti” biežāk sastopamo aizspriedumu lamatās. Par tādu varētu saukt, piemēram, negatīvākas un neskaidras atgriezeniskās saites sniegšanu sievietēm vai minoritātēm. Tāpat, uzmanies, lai biežāk atgriezenisko saiti nesniegtu tiem padotajiem, kas Tev atgādina Tevi pašu. Vadītāji ne vienmēr apzinās, ka dara to. Bet tas ir viens no iemesliem, kas ietekmē pārējo darbinieku vēlmi attīstīties, un liek komandai domāt, ka daži darbinieki Tev ir mīļāki par citiem. 

 

Lai regulāri lasītu rakstus savu prasmju un efektivitātes uzlabošanai, piesakies jaunumu saņemšanai zemāk! 

Tulkoja Ieva Bumbiere © 2019 Jhana Education, Inc. All Rights Reserved