fbpx

Kriss Makčesnijs (Chris McChesney, FranklinCovey stratēģiju ieviešanas eksperts) saka, ka vienmēr būs vairāk labu ideju kā iespējas tās visas īstenot. Ieguldīto enerģiju ir iespējams multiplicēt, ja fokusējies tikai uz vienu vai divām svarīgākajām idejām un mērķiem. Tā vietā, lai ķertu un grābtu visu, sašaurini fokusu uz svarīgāko.

Sašaurini fokusu

Izpilde un rezultātu sasniegšana sākas ar fokusu. Šobrīd apkārt notiek tik daudz. Līdzās cilvēkiem, kas apgalvo, ka tagad ir daudz brīva laika, mēs redzam, ka daļa cilvēku ir pārstrādājušies, saķēruši galvas no darba daudzuma, informācijas un dažādu izglītības, izklaides un citu piedāvājumu pārpilnības. Darba un darāmā ir acīmredzami vairāk. Tam visam viegli piepulcējas viegla vainas sajūta un varbūt pat izmisums, ka nav iespējams visu paspēt.

Šādā situācijā ir ļoti viegli novirzīties no kursa, no svarīgākā. Gribas ķert un grābt un paveikt visu. Pagājušajā nedēļā mums bija ikdienas zvans ar kolēģiem, un arī mēs sapratām, ka esam nedaudz ierauti vai paši ierāvušies darbu virpulī, un sapratām, ka vajag apstāties, palūkoties apkārt un saprast, kur ir mūsu fokuss. Stratēģiju ieviešanas risinājums 4 izpildes disciplīnas māca, ka virpuļa jeb nebeidzamo un steidzamo darbu vidū ir īpaši svarīgi fokusēt savu enerģiju un piepūli uz tikai vienu vai diviem mērķiem. Cik mērķu šobrīd ir tev?

Steidzamais pret svarīgo

Cilvēkam, kuram ir daudz ambīciju un ideju, tas liekas pret-intuitīvi. Kā? Es gribu izdarīt vairāk, sasniegt daudz vairāk, kāpēc lai es koncentrētos tikai uz vienu vai divām lietām, ja es varētu darīt vairāk? Pieredze rāda, jo vairāk mērķu, jo vairāk sadalītas uzmanības tiek katram mērķim, jo vājāki kopējie rezultāti. Turklāt, daļa mērķu netiek sasniegta vispār. Daļu ikdienas vienmēr aizņems steidzamie darbi, un atlikušajās stundās svarīgajam darbam atliks pavisam maz laika. Ja to sadalīsi uz pārāk daudz mērķiem, sanāks ne šis, ne tas.

Izvēlies vienu īpaši svarīgo mērķi

Mēs iesakām izvēlēties vienu īpaši svarīgo mērķi. Izvēloties īpaši svarīgo mērķi, domā par to, svarīgāko, kas varētu palīdzēt uzlabot organizācijas rezultātus. Tas ir izšķirošs mērķis. Tas ir svarīgs un nenotiks pats par sevi. Padomā, kurš tas varētu būt. Apsver domu, ka veltīsi tam pat 20% sava darba laika paralēli steidzamajiem ikdienas darbiem, kuri neizbēgami aizpildīs tavu laiku. Ir neiespējami aizpildīt savu dienu tikai ar svarīgo, atmetot steidzamo.

Uzstādi mērķi

Izvēlies tādu mērķi, kas atspoguļo tādu plaisu, kuru jums būtu svarīgi aizpildīt. Kad tā izvēlēta, veltiet visu piepūli, lai to aizvērtu vai mazinātu. Nodefinējiet skaidru starta un finiša līniju un termiņu (no A uz B līdz). Vairāk par to, kā uzstādīt mērķus šajā formātā lasi ŠEIT.

 

Lai regulāri lasītu rakstus savu prasmju un efektivitātes uzlabošanai, piesakies jaunumu saņemšanai zemāk un iesaki šo blogu saviem kolēģiem.
Ja Tevi interesē tiešsaistes treniņi, apmeklē sadaļu Pieteikšanās treniņiem

Raksta autore: Undija Ancēna