fbpx

Skrējiens vāveres ritenī

Decembris bieži vien šķiet kā gada saspringtākais mēnesis. Tik daudz jāpaspēj – līdz mērķu izpildei pietrūkst pavisam nedaudz, jāsaliek visi punkti uz “i”, gada atskaites gaida, pārrunas ar vadību un darbiniekiem. Izvirzītie mērķi. Tam visam pa vidu vēl jāpaspēj sagatavot dāvanas, jāiemācās kāds Ziemassvētku dzejolītis, kolektīvie pasākumi, un vēl, un vēl, un vēl.

Taču, šajā apreibinošajā darbu uzplūdā, mēs uz brīdi apstājamies, lai atskatītos uz gada laikā paveikto. Pārņem patīkams gandarījums par realizētajām idejām un jaušams mulsums par to, kāpēc joprojām neesam īstenojuši kādu sen nospraustu mērķi. Parasti šis brīdis rezultējas ar to, ka mēs atkal ņemam lapu, sniedzamies pēc rakstāmā un cenšamies definēt mērķus nākamajam gadam.

Esam sagatavojuši rakstu sēriju par mērķiem, to definēšanu un sasniegšanu, ieskaties tālāk:

Mērķu uzstādīšana: galvenās atziņas

Brīdī, kad apņemies, ka uzstādīsi mērķus, kā izvēlēties īstos? Un kā pārliecināties, ka tu to sasniegsi? Šis raksts par individuālo mērķu sasniegšanu sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kā izvēlēties mērķus, kā tos definēt, kā izveidot rīcības plānu to sasniegšanai un padarīt par realitāti un rezultātā uzlabot savu dzīvi.

Mērķi: izvēlies un definē galvenos mērķus

Mērķu uzstādīšana nav vienkārša. Tas prasa izdomāt, kas ir patiešām svarīgi un veikt sarežģītas izvēles, kā arī veltīt daudz laika pārdomām un analīzei. Šis raksts palīdzēs sākt šo procesu.

Mērķu sasniegšana: sastādi rīcības plānu

Ir liela atšķirība starp sapņiem par došanos uz Parīzi un reāla plāna izstrādāšanu, kā sakrāsi pietiekami daudz naudas, paņemsi atvaļinājumu un izplānosi ceļojumu. Ar mērķiem ir tāpat. Mērķu identificēšana ir tikai pirmais solis. Izmanto šajā rakstā sniegtos padomus, lai izdomātu, kā sasniegt savus mērķus.

Izstrādā komandas mērķi, izmantojot formulu “no A un B līdz”

Mērķiem jābūt sasniedzamiem un izmērāmiem, citādāk, ejot pretī mērķim, sajūta var pārņemt, ka maldies tumsā. Šajā rakstā sniegtie padomi palīdzēs, lai ar savu komandu konkrēti, izmērāmi un saprotami runātu par mērķiem.

Kā atšķirt uzdevumus no mērķiem?

Bieži vien gadās situācijas, kad mērķi un uzdevumi tiek jaukti vienā katlā, kas ne tikai rada apjukumu darbinieku vidū, bet noved pie sliktākiem rezultātiem. Šajā rakstā lasi, kā atšķirt uzdevumus no mērķiem, lai tas neietekmētu komandas atdevi.

 

FranklinCovey Latvia 2022, Visas tiesības aizsargātas.