fbpx

Daži konflikti ir neizbēgami un pat veselīgi. No citiem labāk izvairīties. Uzzini, kā pārliecināties, ka nevajadzīgi neapdraudi savas profesionālās darba attiecības.

 

1. Prioritizē attiecības.

Katra diena ir jauna iespēja būvēt jaunus vai uzturēt esošos tiltus. Tie, kuri attiecību uzturēšanu neuzskata par daļu no sava darba apraksta, ir pakļauti riskam veicināt konfliktus ar saviem kolēģiem un priekšniecību.

 

2. Nezaudē savaldību.

Tavas emocijias spēj noteikt, vai konflikts tiks vai netiks uzsākts. Izvairies no situācijām, kurās kļūsti dusmīgs vai spītīgs. Ignorē vai atvairi rupju un naidīgu komunikāciju.

 

3. Ja radušās šaubas, uzrunā.

Pat ja nezini, kas notiek ar sarežģīto kolēģi vai priekšnieku, piedāvā palīdzību. Pajautā, kā Tu vari atvieglot viņu dzīvi. Tu būsi pārsteigts, kā visnepiekāpīgākie kolēģi kļūst viegli ievainojami, kad saprot, ka esi viņu pusē.

 

4. Nekļūsti sīkumais vai rupjš aiz cilvēku muguras.

Izklaidējies, muļķojies un veido attiecības birojā. Taču, ja esi gatavs par kādu cilvēku pateikt ko tādu, kas varētu raisīt šķelšanos, informācijai nonākot atpakaļ pie aprunātās personas, ir laiks pārdomāt situāciju. Baumas, aprunāšana vai nostāšanās pret kādu kolēģi nav tā vērtas, lai izraisītu vēl vairāk problēmu un sarežģījumu.

 

5. Novērs iespējamos konfliktus jau pašā to aizsākumā.

Sniedz kolēģiem pārdomātu, konstruktīvu atgriezenisko saiti. Runā par problēmām, kad tās sāk ietekmēt Tavu darbu. Ļauj citiem zināt, ka viņu uzvedība Tevi uztrauc, pirms tā kļūst vēl sliktāka. Izsaki savas bažas skaidri un pieklājīgi. Konflikts sākas nevis tāpēc, ka mēs aktualizējam problēmu, bet gan tāpēc, ka mēs to daram apsūdzošā vai aizskarošā veidā.

 

 

Lai regulāri lasītu rakstus prasmju attīstībai un efektivitātes uzlabošanai,
piesakies jaunumu saņemšanai un iesaki šo blogu saviem kolēģiem un draugiem.

© 2023 Jhana. Visas tiesības aizsargātas.