fbpx

Kad veido prezentāciju, sagatavo īsu 2 minūšu ziņojumu. Kādēļ to darīt? Taisot prezentāciju, ir ļoti viegli ieslīgt detaļās. Tev ir kalniem informācijas, ar kuru dalīties. Kā to sašaurināt līdz īsam stāstījumam, ko tavai auditorijai patiesi ir nepieciešams dzirdēt? Viens padoms ir piespiest sevi galvenos punktus pateikt tikai 2 minūtēs. Ar šādu pamata skeletu tu vari uzbūvēt tādu prezentāciju, kuras centrā ir vissvarīgākais. 

Kā to izdarīt? 

1. Uzraksti galveno ziņu, ko vēlies nodot savai auditorijai. 

Tie var būt pagājušā ceturkšņa pārdošanas rādītāji, jaunā produkta ideja, sistēmas uzlabojumu plāns, principā, jebkas, ko tavai auditorijai nepieciešams dzirdēt, un pieraksti to, lai vari fokusēties uz to, kas ir patiešām svarīgi. 

2. Uzskaiti galvenos ziņojuma punktus. 

Piemēram: 

  • Mūsu esošā sistēma regulāri nokaras un palēnina atbildes klientiem.
  • Citās organizācijās tādas komandas kā mēs izmanto jauno sistēmu X. 
  • Sistēmas X ieviešana izmaksātu Y, bet atpelnītu sevi, sniedzot Z ieguvumus. 

3. Uzliec 2 minūšu taimeri un pamēģini izstāstīt savus galvenos pieturas punktus. 

Izskaidro katru pieturas pinktu skaļi, tā, it kā tu būtu auditorijas priekšā. Vai tavas idejas ir secīgas un loģiski izriet viena no otras? Vai Tev pietrūka laiks? 

4. Ja nevari skaidri izstāstīt savas idejas 2 minūtēs, mēģini vēlreiz. Tik ilgi, kamēr vari to izdarīt. 

Lai izstāstītu galvenos pieturas punktus skaidri un raiti, tev var būt nepieciešams treniņš, skaidrojumu vienkāršošana, pieturas punktu pārskatīšana vai uzlabojumi tajos, pieturas punktu skaita samazināšana, vai arī vairāku šo ieteikumu apkopojums. 

5. Kad noslīpē savu 2 minūšu ziņu, izmanto to, kā pamatu savas garās prezentācijas scenārijam. 

Atceries! Neaizraujies ar papildus detaļu pievienošanu vai jauniem pieturas punktiem. Koncentrējies uz to informāciju, kas tavai auditorijai vajadzīga visvairāk, un izskaidro to īsi. 

Lai regulāri lasītu rakstus savu prasmju un efektivitātes uzlabošanai, piesakies jaunumu saņemšanai zemāk! 

Tulkoja Undija Ancēna, © 2019 Jhana Education, Inc.