fbpx

Mēs daudz dzirdam par koučingu, kā neatņemamu līderības prasmju kopumu. Tas šķiet saprotami un diezgan vienkārši, taču, lai koučings patiesi kļūtu par daļu no ikdienas darbībām, vispirms jāpievēršas mūsu paradigmām. Ir svarīgi, lai mēs pieņemtu, ka mūsu kā līdera loma ir sasniegt rezultātus ar citu starpniecību. Jau atkal tas šķiet pašsaprotami un pazīstami, taču tā ir koučinga paradigma, kas mums jāpieņem. Tas prasa visā pilnībā ticēt, ka mums jāattīsta citu spējas, tādā veidā palielinot komandas kapacitāti.

 

Ja prātojat, vai Jums piemītošās paradigmas atbilst, lai iejustos trenera vai mentora lomā, atbildiet uz šiem sešiem jautājumiem:

 

  1. Vai es priecājos par komandas biedru panākumiem? Arī tādā gadījumā, ja tas aizēno manis paša sasniegumus?
  2. Vai manas domas un rīcība ir saskaņā ar pārpilnības mentalitāti vai trūkuma stāvokli, domājot par apkārtējiem, kuri varētu konkurēt ar laiku un uzmanību, kas tiek vērsta man?
  3. Vai esmu gatavs atzīt, ka ir dažādas pieejas un ceļi, kas rezultējas ar vienādu panākumu līmeni, un daži no tiem ir labāki par manis praktizētajiem?
  4. Vai es spēju izvērtēt, kā es palīdzu attīstīties un augt citiem, līdzsvarojot to ar savām vajadzībām augt un mācīties?
  5. Cik aktīvi es iesaistos un veicinu komandas biedru attīstības ceļu jauniem amatiem, pat tādiem, kuri atrodas ārpus manas nodaļas vai atbildības jomas?
  6. Vai es atceros, kā bija atrasties karjeras sākuma posmā un vai spēju sasaistīties ar sajūtu, ja jāsastrādājas ar vadītāju, kurš tevi apkauno vai pazemo pieredzes trūkuma dēļ?

Paradigmu maiņa ir panākumu atslēga, lai kļūtu par efektīvu līderi, kurš izjūt enerģijas pieplūdumu un patiesu vēlmi palīdzēt citiem augt un attīstīties. Apdomājiet atbildes uz šiem jautājumiem, atcerieties konkrētus piemērus no dzīves, analizējiet tos. Uz kuriem no iepriekš minētajiem jautājumiem atbildējāt ar “nē”? Tieši šo jautājumu risināšana ir atslēga, lai pieņemtu koučinga paradigmu.

 

 

Lai regulāri lasītu rakstus prasmju attīstībai un efektivitātes uzlabošanai, piesakies jaunumu saņemšanai un iesaki šo blogu saviem kolēģiem un draugiem. 

© 2021 Jhana. Visas tiesības aizsargātas.