fbpx

Cik bieži jūs esat lūkojies uz prioritāšu sarakstu un uzdevis sev jautājumu “kas no tā ir vissvarīgākais?”, lai pēc brīža atbildētu “pilnībā viss”? Nesatraucieties, šajā cīņā jūs neesat viens. Ļoti bieži vadītāji vienlaicīgi ir iesaistīti vairākos svarīgos projektos. Dažreiz ir iespējams gūt panākumus katrā no šiem projektiem vienlaikus, taču, ko darīt, kad šķiet, ka pilnībā viss, kas ir jūsu pārziņā, burtiski kliedz pēc jūsu uzmanības? Nepieciešams izvēlēties vienu galveno prioritāti. Izmantojiet apgalvojumus “x pat y vietā”, pavirziet malā kādu no prioritātēm un noskaidrojiet, kas patiešām ir vissvarīgākais jūsu prioritāšu sarakstā. Izmantojiet “x pat y vietā” apgalvojumus, kad Jums nepieciešama skaidrība, lai veiktu stratēģisku izvēli, kam veltīt savu enerģiju. Vai arī pielietojiet šos apgalvojumus sarunā ar darbiniekiem, kad viņiem trūkst pārliecības par to, pie kura darba ķerties klāt.

Kā to paveikt?

 

1. Izveidojiet sarakstu ar visiem iespējamajiem “x pat y vietā” apgalvojumiem, ko vien varat izveidot no sava prioritāšu saraksta.

Jūs to varat paveikt individuāli un dalīties ar savu komandu un/vai vadītāju rezultātos, vai varat to darīt kopā ar viņiem. Sākotnēji nosakiet laika nogriezni – vai jūs nosakāt prioritātes dienai, mēnesim vai gadam? Pēc tam, pamatojoties uz izvēlēto laika nogriezni, pierakstiet “x pat y vietā” apgalvojumus.

Piemēram, šajā mēnesī trīs galvenās prioritātes ir apkalpošanas servisa uzlabošana, potenciālo pirkumu ģenerēšana, izdevumu racionalizācija. Jūsu iespējamie apgalvojumi “x pat y vietā” varētu skanēt šādi:

Šomēnes mēs koncentrējamies uz…
  • … apkalpošanas servisa uzlabošanu pat potenciālo pirkumu ģenerēšanas vietā;
  • … apkalpošanas servisa uzlabošanu pat izdevumu racionalizācijas vietā;
  • … potenciālo pirkumu ģenerēšanu pat apkalpošanas servisa uzlabošanas vietā;
  • … potenciālo pirkumu ģenerēšanu pat izdevumu racionalizācijas vietā;
  • … izdevumu racionalizācijas pat apkalpošanas servisa uzlabošanas vietā;
  • … izdevumu racionalizācijas pat potenciālo pirkumu ģenerēšanas vietā;

 

2. Sašauriniet sarakstu līdz visgrūtāk pieņemamajam kompromisam.

Kaut arī visi sarakstā minētie punkti ir augstas prioritātes, apskatot tos šādā veidā, jūs uzreiz varat izslēgt atsevišķus apgalvojumus. Iespējams, ka pārdošanas komanda šobrīd strādā pie jauna risinājuma ieviešanas un rezultātu iegūšanai būs nepieciešams ilgāks laiks, tāpēc šomēnes potenciālo pirkumu ģenerēšanai nav jābūt prioritāšu augšgalā. Pieņemot vienu šādu lēmumu, tas var būtiski atvieglot prioritizācijas procesu un nonākt līdz atbildei galvenajam jautājumam “kas šomēnes ir vissvarīgākais – apkalpošanas servisa uzlabošana pat izdevumu racionalizācijas vietā, vai otrādi?”

 

3. Strādājiet ar visgrūtākajām “x pat y vietā” izvēlēm, līdz esat noteicis būtiskāko prioritāti.

Padomājiet par visām iespējamajām sekām, nosakot katras prioritātes nozīmīgumu pār otru. Apsveriet iespēju šo aktivitāti veikt kopā ar savu vadītāju vai komandu, lai spētu saskatīt pēc iespējas plašāku kopainu. Vai pievēršoties vienai konkrētajai prioritātei citu projektu realizācija turpināsies bez traucēkļiem? Vieglāk būs mobilizēt resursus vienam vai otram darbam? Kura no prioritātēm visbūtiskāk ietekmē citas komandas darbu vai uzņēmumu kopumā?

 

4. Bieži pārskatiet pieņemtos “x pat y vietā” apgalvojumus un mainiet tos atbilstoši situācijai.

Kad būsiet noteicis savu pašreizējo galveno prioritāti, lietas neapšaubāmi mainīsies: panākts progress, piedzīvota neveiksme, apstākļu izmaiņas. Kad tas notiek, jūs varat atkārtoti izvērtēt, kas atrodas jūsu sarakstā un pārorientēties uz citām prioritātēm, atkal izmantojot “x pat y vietā” taktiku.

 

Neapšaubāmi, ka šie četri soļi nav akmenī iecirsti un nemaināmi. Virzieties pēc piedāvātā ceļveža, izmantojot “x pat y vietā”, un, ja nepieciešams, pielāgojiet šos soļus, lai tie sniegtu maksimālu efektivitāti tik svarīga lēmuma pieņemšanas laikā – kas ir viena visbūtiskākā prioritāte manā sarakstā?

 

© 2021 Jhana. Visas tiesības aizsargātas.