fbpx

Kas, tavuprāt, ir jaunā vadītāja prioritātes pirmajās 90 dienām? Pirmās 90 dienas jaunā vadītāja lomā spēj būt izaicinošas. Tev, visticamāk, būs vairāk uzdevumu un cilvēku, kas prasa Tavu laiku, kā jebkad agrāk. Lai izvairītos no pazušanas šajā haosā, esam atlasījuši svarīgākās prioritātes jebkuram vadītājam pirmajās 90 dienās. Iespējams, ka vēlēsies pievienot šim sarakstam vēl vienu vai divas vienības, bet tas atkarīgs no tavas individuālās situācijas. 

Izmanto šīs prioritātes, lai saplānotu savu laiku. Katru nedēļu vaicā sev: “Ko es varu darīt, lai palīdzētu sev īstenot šīs prioritātes?” Ikreiz, kad pienāk jauns pieprasījums, jautā: “Vai šis ietilpst manās prioritātēs? Vai man vajadzētu veltīt savu laiku šiem darbiem?”

1. Veido efektīvas attiecības ar savu vadītāju

Tev, mācoties vadīt komandu, būs darba pilnas rokas, un pēdējais, ko tu vēlies, ir nesaskaņas ar savu vadītāju. Tieši pretēji, tu vēlies, lai viss ir kārtībā, lai tev ir atbalstošs koučs, kurš palīdz izprast vadītāja lomu un atbalsta brīžos, kad tu savāri ziepes. Un tas neizbēgami notiks. 

2. Veido efektīvas attiecības ar saviem komandas biedriem 

Vadīšana nozīmē veidot un uzturēt komandu. Tas sākas ar efektīvām individuālajām attiecībām ar katru komandas dalībnieku. Katrs no viņiem ir unikāls, un katram no viņiem vajadzēs citu pieeju. Attiecību veidošana prasa laiku, kas noteikti ir garāks par 90 dienām. Taču velti savu laiku, lai rūpētos, ka šīm attiecībām ir auglīga augsne. 

3. Uzstādi mērķus un sāc piegādāt vērtību 

Cerams, ka pirmajos mēnešos citi pret tevi attieksies ar sapratni, jo zinās, ka esi šajā darbā nesen un vēl tikai iekārtojies, centies aprast ar jauno situāciju. Bet vienā brīdī šīs gaidas mainīsies, tev vajadzēs savā lomā justies kā zivij ūdenī un uzrādīt rezultātus. Ir nozīmīgi izmantot šo laiku un jau pirmajās 90 dienās ievākt informāciju un veikt novērtējumu, lai sastādītu plānu nākotnei. 

4. Attīsti nozīmīgas vadītāja prasmes 

Vadīšanai nepieciešams pilnīgi cits prasmju kopums kā individuālā darba veicējam. Lai šīs prasmes būtu labas, tās ir jātrenē. Lai viss kļūtu vēl sarežģītāk, jāatzīst, ka tehnikas, kas darbojās vienā organizācijā, var nedarboties citā, kontekstam ir milzīga nozīme. Tev ir 3 mēneši, lai tev piedotu kādas neveiksmes, jo būsi jaunais vadītājs. Pēc tam no Tevis gaidīs daudz vairāk. Mēs iesakām, ka jaunā vadītāja prioritātes pirmajām 90 dienām iekļauj arī šo prasmju attīstību: 

  • Deleģēšana. Ja tu nespēsi deleģēt, tu grimsi nebeidzamu dabu purvā, mēģinot paveikt visu vienatnē. Ja deleģēsi slikti, tava komanda būs apjukusi, un tas rezultēsies sliktā sniegumā. Diemžēl efektīva deleģēšana ir daudz sarežģītākā kā vairums cilvēku uzskata. Tev ir jāiemācās, kā izlemt, kuru darbu deleģēt, kuram to deleģēt, kā to paveikt, un kā panākt, ka esi informēts par darbu izpildes statusu bez mikromenedžmenta. Tas nav viegli! Deleģēšanas padomi lasāmi šeit.
  • Sniegt un saņemt atgriezenisko saiti. Atgriezeniskā saite ir vislabākais instruments, lai ietekmētu komandas uzvedību un uzlabotu savas prasmes vadītāja lomā. Atgriezeniskās saites sniegšana ļauj komandai saprast tavas ekspektācijas, kā tiem sokas, kā viņi var gūt panākumus. Atgriezeniskās saites saņemšana ir labākais veids, kā izprast, kā tava uzvedība ietekmē citus, un kā tu vari to uzlabot. Šī prasme prasa daudz treniņa, līdz tā kļūst par daļu no tava rakstura. Ieteikumi, kā nepieļaut kļūdas atgriezeniskās saites situācijās
  • 1:1 tikšanās. Šīs iknedēļas tikšanās ar darbiniekiem ir labas vadīšanas un komunikācijas pamats. Par laimi, tās ir ļoti viegli vadīt, ja vien zini, ko darīt. Efektīvu 1:1 tikšanos padomi no FranklinCovey lasāmi šeit.
  • Produktivitāte. Ja vēl neesi laika, enerģijas un lēmumu vadīšanas profesionālis, labāk sāc mācīties kā par tādu kļūt, lai neiejuktu ikdienas virpulī, kas neko neļauj izdarīt. Lasi mūsu produktivitātes padomus šeit.

 

Lai regulāri lasītu rakstus savu prasmju un efektivitātes uzlabošanai, piesakies jaunumu saņemšanai zemāk! 

Jhana Education, Inc. © 2020 Visas tiesības aizsargātas.