fbpx

Sākoties jaunam gadam, daudzi no mums atvēl laiku, lai pārdomātu savus rezultātus, sadarbību, attiecības ar citiem un arī plānotu savu turpmāko attīstību. Cerams, ka šis raksts liks jums padomāt par kādiem vadītājiem jūs vēlaties kļūt 2024. gadā un, iespējams, arī turpmāk.

Strādājot ar intelektuālā darba darītājiem savās komandās, droši vien esam pamanījuši, ka nevis nauda ir viņu lielākais motivātors, bet gan iespēja attīstīties, uzņemties atbildību, sniegt ieguldījumu un saņemt atzinību. Tāpēc ir svarīgi, ka šiem cilvēkiem ir izcils vadītājs ar spēcīgām vadības prasmēm. Ja šīs prasmes tiek veiksmīgi pielietotas, vadītāja loma var kļūt par vienu no cēlākajām profesijām pasaulē un pozitīvi ietekmēt citu cilvēku dzīves.

Neviena cita loma nepiedāvā tik daudz iespēju palīdzēt citiem atrast un īstenot šīs izaugsmes iespējas. Šo lomu nedrīkst vērtēt par zemu, sākot no līdzsvarošanas starp mainīgajām uzņēmējdarbības prioritātēm un darbinieku vēlmēm līdz piederības veicināšanai hibrīdkomandās, vienlaikus piesaistot jaunus talantus organizācijā.

Ar ko sākt, lai kļūtu par izcilu vadītāju?

“Kā es varu justies laimīgs un piepildīts savā karjeras attīstības ceļā?” Šis ir tas jautājums, ko mums vajadzētu uzdot sev un kuru katrs gudrs vadītājs uzdos arī savai komandai. Organizācijas jau ir uzsākušas (vai drīz uzsāks) snieguma vadības un attīstības pārrunas savās komandās. Iespējams, ka šis jautājums un turpmākais darbs ar gūtajām atbildēm šī gada garumā padarīs jūs par cēlāku un spēcīgāku vadītāju.

Es apzinos, ka tie, kuri ļoti koncentrējas uz rezultātu, iespējams, šo jautājumu neuzdos savās pārrunās ar darbiniekiem, jo galu galā, viņu izpratnē, mēs nākam uz darbu, lai piegādātu rezultātu, nevis justos piepildīti un laimīgi. Taču, Forbes pētījums pierāda, ka laimīgi darbinieki ir par 20% produktīvāki nekā pārējie viņu organizācijā. Šie cilvēki daudz vieglāk virzās uz komandas mērķu sasniegšanu, mazāk slimo un viņu labbūtība ievērojami uzlabojas.

Es uzdošu šo jautājumu. Vai jūs arī?

 

Raksta autors: Mārtiņš Martinsons,
FranklinCovey Latvia dibinātājs, treneris, koučs un konsultants 

Lai regulāri lasītu FranklinCovey bloga rakstus, piesakies jaunumu saņemšanai
un iesaki šo blogu saviem kolēģiem un draugiem.