2. rīcība:
Rīko regulāras individuālās tikšanās
No speciālista par vadītāju
Mūsu pieredze liecina, ka cilvēki reti pamet darbu, pamatojoties uz atalgojumu; drīzāk viņi pamet darbu sava vadītāja dēļ. Vai arī viņi pamet organizācijas kultūru. Tāpēc ir svarīgi, lai vadītāji apsver, kādus apstākļus viņi rada pārliecinošai darba videi. Vai viņi nodrošina, ka darbs ir viegls, saistošs un patiesi patīkams, vai arī ir pārāk daudz procesu, kas to apgrūtina un padara nepateicīgu?
1-pret-1 sarunas ir viens no labākajiem rīkiem, lai veidotu un nostiprinātu tādu kultūru, kādu ir pelnījis katrs komandas dalībnieks. Stratēģiski plānotas un īstenotas 1-pret-1 sarunas ir, iespējams, labākais veids, lai radītu apstākļus augstai iesaistei un nodrošinātu komandas locekļu saikni ar savu vadītāju.
Lai kļūtu par efektīvu vadītāju, ir jāpāriet no domāšanas “es tiekos ar komandas dalībniekiem, lai uzraudzītu viņu darba progresu” uz “es regulāri individuāli tiekos ar komandas dalībniekiem, lai veicinātu un noturētu viņu iesaisti”.
Iesaistes līmeņi
Vadītāju komunikācija ar komandu ievērojami ietekmē iesaistes līmeni. Ikkatra saziņa ietekmē to, kā tās dalībnieki ieguldīs pūles un enerģiju turpmākajā darbā. Sekmīgas un regulāras individuālās tikšanās var palīdzēt atraisīt ikvienā talantus un uzlabot komandas sniegumu.
Iesaistīšanās nosacījumi
Mēs FranklinCovey esam secinājuši, ka darbinieki parasti ietilpst spektrā, kurā ir izteikta atšķirība starp apakšējiem un augšējiem trim līmeņiem. Pievērsiet uzmanību punktētajai līnijai vidū. Komandas dalībnieki, kas atrodas virs šīs līnijas, veic darbu, jo viņi to vēlas, savukārt tie, kas atrodas zemāk, dara darbu, jo viņiem tas ir jādara. Ja cilvēki tikai ievēro prasības vai atrodas vēl zemāk, jums viņiem atkal un atkal būs jāpasaka, kas jādara, jo viņi to nedarīs paši no sevis.
Pa vienai sarunai vien. Tā veidojas līderība.