fbpx

Kāpēc to darīt?

Neskaitāmi vadītāji ķeras pie amata stūres, multitāsko, pieņem lēmumus un vada komandas, daudz nedomājot par to, kā viņi to dara, kā viņi vada. Kad tu velti laiku, lai definētu, kāda, tavuprāt, ir laba vadīšana — saskaldīta līdz pat ikdienas uzvedībām — tavas iespējas kļūt un būt veiksmīgam, palielinās. Ievērojami palielinās. 

Kā to izdarīt?

1. Uzraksti 1 līdz 3 vadītāja īpašības, kuras tev šķiet svarīgas.

Padomā par tiem vadītājiem, ar ko esi strādājis kopā. Padomā, kas ir tās uzvedības, kas viņus padara par lieliskiem vadītājiem? Vai viņi velta laiku koučingam, ir ārkārtīgi patiesi vai inovatīvi?

Ja tev ir grūtības izdomāt pozitīvās īpašības, apsver 1 līdz 3 tādas īpašības, kas tev citos vadītājos nepatīk. Vairums no mums ir redzējuši neefektīvu vadītāju uzvedību — vāju komunikāciju, nespēju pieņemt lēmumus, hronisku izvairīšanos no atbildības vai vēl sliktāku. Ievērojot to, kas tev nepatīk citos vadītājos, tu vari identificēt, kas tev šķiet vissvarīgākais.

2. Sadali katru īpašību konkrētās rīcībās.

Iespējams, ka tu vēlies būt labs klausītājs, nevis kā tavs bijušais vadītājs, kurš individuālo tikšanos laikā atbildēja uz e-pastiem vai sapulcēs pārtrauca kolēģus un runāja viņiem pa virsu.
Saraksti konkrētās klausīšanās rīcības šādi:

  • Sapulču laikā nelietot tehnoloģijas un nepārtraukt citus  
  • Pārfrāzēt citu teikto, lai pārliecinātos, ka es sapratu
  • Iedrošināt sarunas partneri paskaidrot savu domu plašāk (piemēram, “Pastāsti vairāk!” vai “Kā Tu domā, kāpēc tā ir?”)

3. Apņemies šonedēļ ievērot vienu pozitīvo uzvedību un izvairīties no vienas negatīvās.

Ja vēlies būt tāds vadītājs, kuram rūp komandas izaugsme, apņemies šonedēļ katram no saviem kolēģiem sniegt 3 nelielas pozitīvās atgriezeniskās saites un 1 atgriezenisko saiti uzlabojumiem.

Pēc tam pieturies pie tā! Kad rīcība kļūst par ieradumu, virzies pie nākamās rīcības, lai pilnveidotu šo īpašību. Atkārto šo principu, līdz esi gatavs virzīties pie nākamās īpašības.

 

© 2019 Jhana Education, Inc. Visas tiesības aizsargātas.
Tulkojusi Undija Ancēna.