Skip to main content

Radošas sadarbības princips

6. paradums ir par pieeju, lai meklētu perspektīvas, kas atšķiras no mūsu pašu redzējuma — tādas, kas mūs izaicina un palīdz labāk risināt problēmas un konfliktus vai rast jaunus risinājumus.
Sinerģija rodas, kad cilvēki sadarbojas, lai sasniegtu vairāk, nekā viņi spētu paveikt individuāli. To atspoguļo formula, kuras rezultāts ir lielāks par abiem saskaitāmajiem – Nevis 1+1=2, bet gan 1+1 = 3, vai pat 10, vai 1000.

Tā ir mūsu iespēju paplašināšana gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. Kad mēs sinerģējam, mēs izmantojam visas pārējo paradumu prasmes, lai pārvērstu individuālu cilvēku grupu par komandu. Šis paradums ir atslēga uz visu iesaistīto cilvēku kolektīvā potenciāla atklāšanu – lai risinātu problēmu, sasniegtu mērķi vai attīstītos.

Sinerģija ir paradums. Tas ir process, kuram varam sekot, lai to sasniegtu. Lai šis process darbotos, mums jāiedzīvina arī visi citi paradumi. Ja mēs esam reaktīvi, bez noteiktas rezultāta vīzijas, neapdomīgi, nepievēršam uzmanību tam, kas nepieciešams citiem, un neklausāmies viens otrā, mēs nekad veiksmīgi nesadarbosimies. Mēs arī nekad nesasniegsim sinerģiju, ja nenovērtēsim citu idejas.


Sadarbojies ar FranklinCovey, lai attīstītu savus līderus

Ceļš uz sinerģiju

1. Jautā par vēlmi sadarboties: Pirmkārt, pajautā sev: Vai es esmu gatavs meklēt risinājumu, kas būs labāks par jebkuru, ko katrs no mums var piedāvāt individuāli? Jautā citiem, vai viņi ir gatavi. Esi atsaucīgs uz viņu bažām un klausies.

2. Definē panākumu kritērijus: Nosaki savu mērķi, identificē nepieņemamus nosacījumus un šķēršļus, ņem vērā cilvēkus, kuri nav telpā.

3. Radi prototipus un analogus: Prototips – izstrādā vairākas iespējas (neizveidojot tās pilnībā), kas varētu atbilst panākumu kritērijiem. Analogs – uzlabo prototipu (-us). Saglabā to, kas darbojas, un atsakies no tā, kas nedarbojas. Domā ārpus rāmjiem.

4. Sasniedz 3. alternatīvu: Atklāj jaunu un atšķirīgu risinājumu.
Tu zini, ka esi sasniedzis sinerģiju, kad

Sinerģija nav tas pats, kas kompromiss. Kompromisa gadījumā viens plus viens labākajā gadījumā ir viens ar pusi.
Stīvens R.Kovejs